İstanbul /
info@thinkturkey.org

Her adım destek

Samimi bir aile ortamı sorunsuz danışmanlık ve tam destek.

Her adımda ve her konuda sorunsuz danışmanlık ve tam destek sağlıyoruz.

Yurt dışın da Eğitim için farklı ülkelere gitmek heyecan verici olduğu kadar gözünüzü de korkutabilir. Farklı geleneklere ve yaşamlara sahip , sizinle aynı dili konuşmayan, sizin yediğiniz yemeklerin tamamen dışında farklı bir yemek kültürüne sahip ve farklı bir para birimi kullanılan yeni bir ülkeye yerleşmek sizin için meşakkatli ve alışılması oldukça zor bir durumdur .

Neyse ki bizler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimize kendilerini evlerinde hissedeceği kurduğumuz yepyeni modern eğitim sistemi sayesinde artık bu durum tarihe karıştı . Geçtiğimiz yıl dünyanın 127 ülkesinden 228.320 öğrenciye eğitim öncesi ve eğitimleri süresince destek ve danışmanlıkta bulunduk.

Güler yüzlü tam donanıma sahip eğitim kadromuz ve muhteşem manevi destek programımız ile ihtiyacınız olan tüm destek ve yardımı aldığınızın idrakine varacaksınız.

VARIŞ ÖNCESİ BİLGİLENDİRME

Türkiye gelip burada yaşamaya başlamadan önce kendinizi tamamen buna hazır hissetmeniz, yerleşmenizin en önemli parçasını teşkil edecektir. Thinkturkey ailesi varış öncesi bilgilendirme konusunda aklınıza gelen sorulara yanıt bulabilmeniz için başvurunuzun hemen ardından bizimle paylaştığınız mail adresiniz üzerinden gerekli bilgileri en kısa sürede sizinle paylaşacaktır .
Varış öncesi bilgilendirmeleri genellikle bir gün ya da yarım gün sürer ve sizlere eğitiminize güvenle başlayabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz bütün konularda tam destek sağlamış oluruz.

VARIŞ ÖNCESİ BİLGİLENDİRME NE İÇERİR

• Bilgilendirme oturumları Türkiye ye vardığınızda yerleşmeye başlamak için ihtiyacınız olan temel bilgileri içerir. Bunların içinde kabul edilmeniz, vize başvuruları, konaklamanın ayarlanması, banka hesabı açmak ve sağlık durumunuz hakkında bilgi alımı gibi bir takım durumlar yer almaktadır.

• Üniversiteniz veya kolejiniz de kendi ‘manevi destek’ programlarının bir parçası olarak varış öncesi bilgilendirme oturumları ve tanıtıcı etkinlikler düzenleyebilir. THİNKTURKEY ailesiyle ile iletişime geçerek katılabileceğiniz etkinlikler olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

MANEVİ DESTEK

• ‘Manevi destek’ üniversitelerin öğrencilere ihtiyaçları olan herhangi ilave yardımı sağlamak için oluşturduğu bir dizi özel kaynaktan oluşur. Buradaki tavsiye ve desteğin büyük çoğunluğu yabancı öğrencilerin ihtiyaçları için özel olarak hazırlanmıştır.

• Bunlar vardığınızda samimi bir biçimde karşılandığınızdan emin olmak, öğrenci vizenize başvurmanıza yardım etmek, seyahatinizi planlamak ve eğitiminiz süresince size İngilizce dil desteği sağlamak gibi çeşitli biçimlerde olabilir. Aslında, bunların hepsi hazırlanmanız ve kendinizi hazır hissetmeniz için ihtiyacınız olan her şeydir.

• Manevi destek eğitiminiz için yola çıkmadan önceki gerginliğinizi azaltmak adına tasarlanmıştır; bu şekilde eğitiminize ve kendinizi yeni bir ülke kültürüne kaptırmaya odaklanabilirsiniz. Sonuçta heyecanlanmak için pek çok nedeniniz var!

ÖĞRENCİLERİN İYİLİĞİ

Samimi ve çok kültürlü bir sosyal yaşam

• Türkiye çok fazla çeşitliliğe sahip olup dünyanın dört bir yanından farklı kültürler ve dinlere ev sahipliği yapan ve dört mevsimi dolu dolu yaşayacağınız bir ülke olmanın yanı sıra bulunduğunuz şehirlerde sizlere bambaşka hisleri tattıracak bir ülkedir . Nereye giderseniz gidin, festivallerden sanata ve kültüre kadar her alanda bu canlı ve değişken atmosferi bulabilirsiniz.

• Dünya mutfağının Türkiye de bulunan çeşitliliği günden güne artan yabancı nüfüs ile birlikte gelişmektedir. İster yeni tatlar denemeye, ister memleketinizin yemeklerini ve malzemelerini bulmaya çalışın, keşfedeceğiniz çok şey olacak.

• Yabancı öğrencilerin Türkiye de kendilerini evlerinde gibi hissetmelerinin bir başka nedeni de üniversitelerimizin çeşitliliğidir. Türkiye de akademik kadronun farklı ülkelerden gelmiştir; yani ne üzerine çalışmaya karar verirseniz verin, dünyanın dört bir yanından insanlarla iletişim kuruyor olacaksınız.